Prace i charakterystyka Grupy odnowy w Duchu Świętym działającej przy parafii Wniebowzięcia NMP w Bielawie
-
Odnowa w Duchu Świętym w zeszłym roku świętowała 25 lecie istnienia w Polsce.
-
Od początku istnienia odnowy Bp. Bronisław Dembowski jest jej Krajowym Duszpasterzem.
-
W Archidiecezji Wrocławskiej Koordynatorem Odnowy jest Ks. Stanisław Orzechowski, z laikatu Sławek Czajkowski.
-
Wydawnictwo "M" Kraków ul. Grodzka 54 dla Odnowy wydaje "Zeszyty Odnowy w Duchu Świętym". Asystent kościelny tego pisma to o. doc. dr hab. Tomasz Dębek OSB.
-
Centrum Formacji Odnowy w Duchu Świętym "Wieczernik" w Magdalence wydało wiele ciekawych pozycji książkowych zagranicznych autorów oraz wiele broszur, które pomagają w prowadzeniu Rekolekcji Ewangelizacyjnych, Seminarium, katechez. Przewodniki dla liderów i animatorów.
-
Stolica Apostolska - Rada dla świeckich (Concilium pro Leicis) - zatwierdziła 14 września 1993 roku Statuty ICCRS, które w swojej preambule określają, czym jest Odnowa Charyzmatyczna, inaczej nazywana Odnową w Duchu Świętym.
Jest to więc bardzo ważny dokument stwierdzający, ze odnowa posiada aprobatę Stolicy Apostolskiej (ICCRS - Międzynarodowe Służby Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej, które służą Odnowie na całym świecie.
Grupa odnowy w Duchu Świętym przy Parafii działa około 10 lat.. Odpowiedzialnymi za formację jest kapłan, lider i animatorzy. Grupa spotyka się na modlitwie raz w tygodniu po wieczornej mszy św. w auli Domu parafialnego. Co tydzień spotykamy się również w "małych grupach" aby poznawać prawdy wiary przez studiowanie Pisma Świętego, modlitwę Słowem Bożym, modlitwę indywidualna. Raz w miesiącu wspólnota włącza się w przygotowanie i prowadzenie Eucharystii wieczornej. Aby zgłębiać swoja duchowość organizowane są Seminaria, wyjeżdżamy na rekolekcje, na różne spotkania modlitewne. "Dzień skupienia" we Wrocławiu, a na skalę krajową w Częstochowie organizowane jest "Czuwanie", a co dwa lata w Łodzi "Forum Charyzmatyczne". Trwanie we wspólnocie jest jedną z dróg prowadzących do dojrzałości chrześcijańskiej.
Wspólnota jest przede wszystkim łaską, darem Ducha Świętego, jest miejscem, gdzie podejmujemy pewne wyrzeczenia i obciążenia, a po to by nauczyć się dawać, dzielić tym, co mamy - wtedy świadectwo naszego życia staje się bardziej autentyczne. Wspólnota pomaga osiągnąć dojrzałość chrześcijańską. Jest miejsce wzrostu; katechezy, modlitwa, śpiew, które pomagają nam zmobilizować się i zaangażować w życie Kościoła. Wspólnota uczy także kochać konkretne osoby, które Bóg stawia obok nas ponieważ
"Kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi" (1 J 4,20).