Polecamy również:

 

 

 

Wydarzenia ostatniego tygodnia Wielkiego Postu

 

Sobota 27 marca 2010 15:50
źródło: własne
Przygotował: MB

 

 

Ostatni tydzień Wielkiego Postu owocował w szereg bogatych wydarzeń.

 

 

 

Nowe tablice do wyświetlania tekstów pieśni

Wszystko rozpoczęło małe przemeblowanie w prezbiterium związane przestawieniem ambonki, o czym juz wspominaliśmy w poprzednim artykule. Jednak na szczególną uwagę zasługuje uruchomienie w tym samym dniu nowych tablic do wyświetlania tekstów. Wysłużoną dużą białą płachtę białego tworzywa i wiekowy rzutnik na slajdy zastąpiły trzy nowe, czarne ekrany umieszczone na skrajnych słupach dwóch naw, oraz po prawej stronie przy prezbiterium. Całość obsługiwana jest specjalnym przenośnym panelem sterowania zlokalizowanym na chórze. Od tej pory jak już można zauważyć po pierwszym tygodniu funkcjonowania, wierni z uwagi na szerszy dostęp do tekstów pieśni chętniej i częściej śpiewają, przez co bardziej angażują się liturgię.

 

Zakończenie rekolekcji wielkopostnych

W środę zakończyły się trwające 4 dni ćwiczenia rekolekcyjne prowadzone przez redemptorystę o. Artura Wilczka. Pochodzący z Rudy Śląskiej ojciec zakonny, jest misjonarzem, w swojej posłudze misyjnej, pełni funkcję proboszcza w parafii MB Fatimskiej w Toliatti w obwodzie samarskim Federacji Rosyjskiej. Prowadzone nauki rekolekcyjne były prowadzone w bardzo obrazowy sposób, wiele przykładów z życia i opowiadań przemawiały do licznie przychodzących wiernych. Zapisy kazań możną ściągnąć z działu homilie.

 

Uroczystość zwiastowania Pańskiego

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego podczas Mszy św. której przewodniczył ks. Paweł Łabuda grupa wiernych przystąpiła do posłannictwa duchowej adopcji. Duchowa adopcja jest to posłannictwo pojedynczej osoby, które aborcji przeciwstawia się i z nią zmaga się, chroniąc bezbronne istoty ludzkie przed zagładą. Osoba praktykująca modli się o nawrócenie rodziców jakiegoś nieznanego, poczętego dziecka zagrożonego zagładą w łonie matki: modli się, aby rodzice zostali napełnieni miłością do swojego własnego dziecka i pozwolili mu się urodzić, a po urodzeniu się, żeby zadbali o wychowanie go do godnego i prawego życia. W homilii główny celebrans mówił o ochronie życia oraz o wielkiej rzezi dzieci nienarodzonych, jaka dokonuje się pod majestatem prawa.

Dla naszej diecezji świdnickiej był toteż  szczególny dzień, ponieważ wiązał się on z sześcioleciem jej powstania. W uroczystościach odbywających się katedrze świdnickiej pod przewodnictwem ks. bp. Ignacego Deca uczestniczył, nasz ks. prałat Stanisław Chomiak.

 

Droga krzyżowa ulicami miasta

W piątek po Mszy św. wieczornej spod kościoła wyruszyli w procesji wierni odprawiając drogę krzyżową. Procesja przeszła ulicami miasta do parafii Miłosierdzia Bożego. Trasa przebiegła wzdłuż ulicy Wolności. Nabożeństwu przewodniczył ks. Daniel. Krzyż, symbol Męki Pańskiej, niesiony był na ramionach przez przedstawicieli różnych grup, społecznych, liturgicznych i parafialnych.

 

     

 

Światowy dzień młodzieży w Świdnicy

Młodzi z naszej parafii pod opieką ks. Pawła Traczykowskiego udali się do Świdnicy, gdzie uczestniczyli m.in. we Mszy św. kończącej trzyletnią peregrynację obrazu Jezusa Miłosiernego w diecezji świdnickiej. W homilii bp Dec wezwał młodych, do tego, aby nie wstydzili się przestrzegać przykazań. Biskup dokonał zawierzenia diecezji świdnickiej Miłosierdziu Bożemu, po czym wszyscy udali się na drogę krzyżową ulicami miasta.

 

Warto także odnotować iż, zostały zakupione nowe stroje liturgiczne dla ministrantów, czerwone sutanelle, które będzie już można zobaczyć w wielki czwartek podczas promocji kandydatów.

 

Zakończyła się także kompleksowa wymiana mebli w zakrystii głównej, efekt jest znakomity. 

A w zakrystii dla ministrantów pojawiło się oczekiwane lustro ;-)

 

 

 

© ministrant.go.pl 2003 - | preferowana przeglądarka internet explorer | zalecana rozdzielczość 1024 x 768

 

o stronie | reklama | kontakt | zespół redakcyjny

strona znajduje się na serwerze
archidiecezji wrocławskiej