Parafia kontra Urząd Miasta 1:2

Sobota 12 stycznia 2008 17:00
Źródło: własne

12 stycznia b.r. w sobotę, już po raz dziewiąty, odbył się Turniej Piłki Nożnej organizowany przez Stowarzyszenie Ponadpartyjne Forum Samorządowe. Zaszczytne II miejsce w tym roku wywalczyła reprezentacja parafii WNMP w Bielawie.

Stowarzyszenie Ponadpartyjnego Forum Samorządowego w Bielawie po raz dziewiąty zorganizowało Charytatywny Halowy Turniej Piłki Nożnej. Turniej odbył się 12 stycznia o godz. 10.00 w Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 10. Tegoroczny dochód z turnieju przeznaczony został na dofinansowanie zakupu protezy nogi dla Marty Stec mieszkanki Bielawy poszkodowanej w wypadku tramwajowym we Wrocławiu.

Jak co roku organizatorom udało się zainteresować Turniejem samorządy, związki zawodowe, organizacje społeczne i gospodarcze z terenu Powiatu Dzierżoniowskiego. W rozgrywkach udział wzięło 9 zespołów, miedzy innymi reprezentanci Korei z firmy ACE Rico, którzy uplasowali się na piątej pozycji.

W meczu, który decydował o zwycięstwie w zawodach, nasi chłopcy z parafii WNMP dzielnie stawili czoła reprezentantom Urzędu Miejskiego, byłym Mistrzom Polski Samorządowców z 2005 roku, w tej dyscyplinie, ulegając 1:2.

Cieszy fakt, że z roku na rok nasz zespół pnie się po szczeblach sukcesów. Po 5 miejscu w 2005 roku, 3 miejscu w 2007 i 2 miejscu w 2008, czas chyba na zwycięstwo, które byłoby pięknym ukoronowaniem już kilkuletniego startu w tym prestiżowym Turnieju. Tym czasem gratulujemy miejsca na pudle i liczymy na was w przyszłym roku.

Na gorąco o występnie naszego zespołu mówi Adam:

Podczas losowania ustalone zostało, iż będą 3 grupy po 3 drużyny i z każdej grupy awansuje jeden zespół, który zagra później w ścisłym finale.

Na początku trafiliśmy do grupy z Policją i Ace Rico. Policjanci jednak zawiedli i nie wystawili zespołu,  wiec graliśmy pierwszy mecz otwarcia z koreańską drużyną Ace Rico. W sumie od samego początku zaczęliśmy atakować i przewyższaliśmy rywali na boisku. Pierwszą bramkę strzelił Łukasz Karasiński, a po chwili dołożył drugiego gola. Potem dość szczęśliwie rywale strzelili nam bramkę, a przed samym końcem pierwszej połowy my strzeliliśmy na 3:1. W drugiej połowie udało nam się zdobyć tylko jednego gola i zakończyło się 4:1 dla nas. Tym sposobem awansowaliśmy do finału i czekaliśmy na kolejnych rywali. Jako druga awansowała drużyna Urzędu Miasta, a trzecim zespołem, który trafił do finału był zespół Trafory Bester.

W trójzespołowym finale pierwszy mecz mięliśmy grać z Urzędem Miasta, wiedzieliśmy, że będzie trudno bo w pierwszej grupie rywale nie stracił ani jednego gola strzelając przeciwnikom po 4, a może nawet więcej. Mecz był wyrównany, ale przegraliśmy 2:1. Później nadszedł mecz z Besterem, który musieliśmy wygrać. Po 9 minutach meczu, gdy myśleliśmy, że będzie remis udało nam się zdobyć zwycięskiego gola. Wygraliśmy 1:0,a później czekaliśmy na mecz Urzędu Miasta z Besterem. Samorządowcy gładko wygrali 3:0 i tym sposobem zajęliśmy 2 miejsce. Wygrał oczywiście Urząd Miasta, my drudzy, a 3 miejsce dla Besteru.

---------------------------------------------------------------------------

Mecze decydujące o pierwszych trzech miejscach:

Urząd Miasta Bielawa - Parafia Wniebowzięcia NMP Bielawa 2:1

Trafory Bester - Parafia Wniebowzięcia NMP Bielawa 0:1

Urząd Miasta Bielawa - Trafory Bester 3:0

Mecz grupowy:

Ace Rico - Parafia Wniebowzięcia NMP Bielawa 1:4

---------------------------------------------------------------------------

Skład WNMP Bielawa: Patryk Szafrański, Adrian Bogdanowicz, Łukasz Karasiński, Patryk Wiatrak, Adam Niewiarowski, Szymon Satory, Łukasz Piątek, Piotr Korkosz, Łukasz Satory.

- IX Turniej Charytatywny - 2 miejsce

- VIII Turniej Charytatywny - 3 miejsce