MTTS 2005

Drugi turniej tej rangi to rozbudowana formuła rozgrywek, dlatego turniej bardzo miał emocjonujący przebieg, jedyne na co można narzekać to niska frekwencja, ale i tak najlepsi się zjawili.

We wtorkowe przedpołudnie 22 lutego 2005 r. , gdy za oknami parafialnej salki pingpongowej przyroda spowita była białym puchem, rozegrano grupowe mecze II Ministranckiego Turnieju Tenisa Stołowego. Z powodu niskiej frekwencji uczestników wynoszącej 50 % z zaplanowanych 40 spotkań rozstrzygnięto zaledwie 8. Rozegrane spotkania pozwoliły na ustalenie "drabinki" fazy play - off turnieju.

Decydujące pojedynki odbyłby się w środę 23 lutego 2005 r.

W fazie play - off nie było niespodzianek, zgodnie z przewidywaniami do półfinału awansowali Artur, Mirek, Tomek i Piotrek. Mecze półfinałowe były bardzo wyrównane świadczą o tym rezultaty poszczególnych setów i meczów.

W pojedynku o 5 miejsce niespodziewanie niżej notowany zawodnik Adam (18) okazał się lepszy od (4) w rankingu Łukasza wygrywając z nim 3:2, biorąc tym rewanż za porażkę w fazie grupowej.

W meczu o 3 miejsce zmierzyli się Artur i faworyt całego turnieju Piotrek, który pewnie wygrał 3:1 (5:11, 12:10, 7:11, 6:11) i wywalczył miejsce na podium.

W finale zmierzyli się obrońca tytułu z przed roku i wicelider klasyfikacji generalnej Mirek i aktualny lider klasyfikacji generalnej, zdobywca 3 miejsca z poprzedniego roku, Tomek. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany, jednak tytuł w II MTTS obronił Mirek wygrywając w czterech setach 3:1 (11:9, 15:13, 7:11, 14:12).

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i do zobaczenia na kolejnych zawodach.

klasyfikacja końcowa:

1. Mirosław Benedyk

2. Tomasz Zarzycki

3. Piotr Korkosz

4. Artur Majcher

5. Adam Niewiarowski

6. Łukasz Piątek

7. Adrian Bogdanowicz

8. Marcin Kowalski

9. Sławomir Szyszka

10. Maciej Stelmaszczyk

wyniki - grupa A

wyniki - grupa B

wyniki - grupa C

wyniki - grupa D

wyniki - faza play -off

3 maca 2005 r. na pierwszoczwartkowej zbiórce ministrancko - lektorskiej podsumowano rozgrywki tenisa stołowego.  Dyplomy, puchar dla zwycięzcy i pamiątkowe upominki dla wszystkich uczestników wręczył sam ks. Proboszcz, który objął patronat nad II Ministranckim Turniejem Tenisa Stołowego.