ministrant.go.pl > sport > sala sportowa > Dekanalny turniej futsalu

Dekanalny Turniej Halowej Piłki Nożnej - o Puchar Dziekana

Puchary, wyróżnienia, ogromna radość zwycięzców, smutek i sportowa złość przegranych. Widowiskowe akcje, piękne gole, bramkarskie parady i zacięte mecze pełne dramaturgii. To wszystko miało miejsce w Bielawie podczas pierwszego Turnieju Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Dziekana dekanatu Dzierżoniów - Południe - diecezja świdnicka.

16 grudnia 2006 w rozgrywkach triumfowali:

wśród ministrantów parafia p.w. Miłosierdzia Bożego z Bielawy

wśród lektorów parafia p.w. Wniebowzięcia NMP z Bielawy - zespół A

Dwa lata temu gościliśmy w Bielawie najlepsze zespoły diecezji świdnickiej. Były to udane zawody, z racji zwycięstwa naszych lektorów. W tym roku nasza parafia zorganizowała bardziej lokalny turnieju piłki halowej, w którym zagrały zespoły z regionu dzierżoniowskiego.

Zawody w sobotni poranek otworzył ks. Krzysztof, organizator, witając i dziękując za obecność wszystkim przybyłym zespołom. Turniej lektorski cieszył się większym powodzeniem. Sześć zespołów rywalizowało w jednej grupie grając systemem każdy z każdym. Podobnym system grali też ministranci, choć tu zgłosiło się zaledwie 4 ekipy. Mecze odbywały się na dobrze przygotowanej sali sportowej Gimnazjum nr 1 w Bielawie. Nie było fazy pucharowej co spowodowało, ze każdy mecz był grany z pełnym zaangażowaniem, nie brakowało zaciętych spotkań i pięknych zagrań. Poziom w obu kategoriach był zróżnicowany. Najwięcej emocji było w grupie lektorów, gdzie każdy mecz przynosił zmianę lidera w tabeli. Objawieniem był zespół ministrantów z nowo powstałej parafii Miłosierdzia Bożego, który nie stracił punktu i pewnie wygrał rywalizację. Poza zasięgiem rywali był też zespół WNMP Bielawa "A", który nie przegrał meczu.

Podczas turnieju rozegrano 21 spotkań (15 lektorzy, 6 ministranci), łącznie strzelono 84 bramek (62 lektorzy, 22 ministranci), co daje średnią 4 bramki na mecz.
Najlepszym egzekutorem wśród lektorów okazał się Adam Niewiarowski z zespół parafii WNMP "B" z Bielawy  z 8 bramkami, a wśród ministrantów Łukasz Bilski z parafii Ducha Świętego z Bielawy z 6 bramkami.

Turniej zakończony został kilka chwil po godz.14. Dzięki dużemu zaangażowaniu ks. Krzysztofa Krzaka turniej służby liturgicznej w piłkę nożną można uznać za udany. Cieszy też patronat, jaki nad imprezą objął dziekan ks. Stanisław Chomiak. Miejmy nadzieję, że kolejne rozgrywki będą równie udane i weźmie w nich udział jeszcze więcej uczestników.

tabela i mecze
- ministranci

tabela i mecze
- lektorzy